Aktiviteler

Kemer’a bağlı olan Çıralı beldesi son yıllarda hem yurtiçinden hem de yurtdışından turistlerle dolup taşmaktadır. Güneşi, eşsiz denizi, deniz kaplumbağaları, yanartaşı, Olimpos antik kentiyle doğal bir tatil yapmak isteyen herkes gün geçtikte Çıralı’ya daha çok ilgi göstermektedirler.

Türkiye’nin en temiz, el değmemiş, organik tatil bölgelerinden biri olan Çıralı’nın sahili 3,2 km uzunluğundadır. Yapılaşmanın çok sınırlı olması ve tarihinin, doğal güzelliğinin yasalarla koruma altına alınmış olması Çıralı’yı özel kılmaktadır.

YANARTAŞ

Çıralı’dan yarım saatlik dik bir yürüyüşle yanartaşı ziyaret edip bu eşsiz doğa harikasına şahitlik edebilirsiniz.

Doğal güzelliğinin yanında mitolojik boyutuyla da sizi şaşırtacak bu tecrübeyi yaşamadan Çıralı’dan ayrılmanızı tavsiye etmiyoruz. Yunan mitolojisine göre kanatlı at olan Pegasus’un sırtındaki Bellerophontes, ateş soluyan canavarı bu bölgede öldürür ve taşların da o günden bu güne dek yandığı rivayet edilmektedir.

LİKYA YOLU

Ölmeden Likya Yolu deneyimini yaşamak isteyenler için Çıralı iyi bir başlangıç noktası.

ADRASAN TEKNE TURU – SULUADA

Kiralayacağınız bir araçla veya kendi arabanızla Adrasan’a gidip Adrasan sahilinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Adrasan’dan kalkan tekne turlarına katılarak eşsiz güzellikteki koyları dolaşabilir, bugüne dek hiç yüzmediğiniz kadar temiz sularda yüzebilirsiniz. Özellikle Suluada’ya gidip bu benzersiz temizlikteki adanın keyfini çıkarmalısınız.

ATV – BİSİKLET – JEEP TURU

ATV, bisiklet veya bir arazi aracı kiralayarak bu doğal kentin güzelliklerini daha yakından görebilir, bir safari deneyimi elde edebilirsiniz.

OLYMPOS ANTİK KENTİ

Çıralı’ya gelip de hemen yanıbaşındaki tarihi Olimpos Antik Kenti’ni gezmeden olmaz. Eski Yunanca’da Ulu Dağ anlamına geldiği söylenen Olimpos, turistlerin ve özellikle genç kampçıların en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında gelmektedir.

TAHTALI TELEFERİK

Çıralı’da yaşayabileceğiniz eşsiz bir deneyim daha. Tahtalı Dağı’nın tepesine tam 2365 metre yüksekliğe çıkmak hiç unutamayacağınız bir tecrübe olacak. Tahtalı Dağı’nın zirvesinde yamaç paraşütü yapabilir, eşsiz manzaraya doğru kahvenizi yudumlayabilir ya da akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

PHASELİS ANTİK KENTİ

Çıralı’ya 26 km uzaklığındaki Phaselis Antik Kenti’ni ziyaret ederek bol bol fotoğraf çekebilir, eşsiz sahilinde güneşlenip muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

GÖYNÜK KANYONU

Kemer’in en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir.

Göynük Kanyonu, Kemer’in popüler tatil beldesi olan Göynük’e yaklaşık 4 km. mesafededir.

Yaklaşık 4,5 km.lik bir etaba sahip Göynük Kanyonu’na günübirlik gezi turu yaparak, doğa yürüyüşü ve trekking keyfi sürebilir, bölgenin doğal güzelliklerini tadabilirsiniz.

Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü Göynük Kanyonu’nun içerisinden geçmektedir. Göynük Kanyonu ayrıca tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktası konumundadır.

Bireysel veya gruplar halinde düzenlenen Göynük kanyon turları ile tatilciler tarafından trekking, paintball ve zip wire, yani kanyon üzerinden telle geçiş gibi hem eğlence hem de adrenalin yüklü etkinliklere iştirak edilmektedir.

ULUPINAR ŞELALE RESTORANLARI

Ulupınar Bölgesi’ndeki Şelale restoranlarında bir yandan altınızdan şelale akarken bir yandan yemek yemenin keyfini yaşamalısınız. Doğayla iç içe böylesine bir yemek keyfini daha önce hiç yaşamadığınızı garanti edebiliriz.